Tarihçe

  • ITU Hornets, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Spor Kulübü’ne bağlı Amerikan Futbolu ve Bayrak Futbolu takımlarını kapsamaktadır.
  • 2018 itibariyle 25 yılını tamamlamış olan kulübümüzle, bu yolda şimdi daha güçlü, daha köklü bir şekilde yürüyoruz. İlk yıllarında bir kaç fedakar gencin çabalarıyla, Türkiye’de kurulan ilk Amerikan futbolu takımlarından biri olarak yola çıkan takımımız, şimdi birbirine bu sporun içinde olmayanların anlamakta güçlük çekeceği, sağlam bağlarla bağlı, kocaman bir aileye dönüştü.
  • Türkiye’nin en köklü okullarından İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde, önce kantinlerde başlayan İTÜ HORNETS’ ın ünü artık medya ve diğer iletişim araçlarına sıçramış durumda. Kız bayrak futbolu takımı, amigo takımları da dahil,  100’ ü aşkın aktif sporcusu ve Türkiye’nin dört bir yanında binlerce destekçisiyle gittiği her yere spor ahlakını ve takım olgusunu götüren İTÜ HORNETS, hafta içinde ve sonunda gerçekleştirdiği rutin antrenmanları ve takım olarak katıldığı sosyal etkinlikler ile İTÜ kampüs yaşamının, ön planda görmeye alışılan bir unsuru haline geldi.
  • 1993 yılında kum sahalarda ekipmansız başlayan bu ekol, şimdi profesyonelce yönetilen bir sistem halinde hem Üniversiteler Süper Ligi’nin hem de TAFL 1. Ligi’nin zirvesine oynuyor.